Zelve Muhteşem Mapping Gösterisi Turları

Zelve Muhteşem Mapping Gösterisi Turları

Kasım 17, 2018 0 Yazar: admin

MAPPİNG NEDİR?

Doğal dokuya uygun hazırlanan içerik, film ve animasyonların, dokuya cap olarak oturtulması işlemidir. Hazırlanan içerik öncelikle mapping yazılımının yüklü olduğu bilgisayarlara gelir, işlemden geçen bu görüntüler projeksiyon cihazları yardımıyla dokuya yansıtılır. Işık gücü yüksek bir veya birden fazla profesyonel projeksiyon cihazı kullanılarak yapılan video mapping uygulamaları ile düzensiz şekle sahip tüm yüzeyler ekrana dönüşebilmektedir.

Hazırlanan yaratıcı içerikler mapping teknolojisinin zengin renkleri ve benzersiz 3 Boyut deneyimini ile bir araya getirilir, izleyicilere etkileyici bir gösteri sunulur.

Child derece karmaşık bir işlem olan mapping, yansımanın yapılacağı peri bacalarından yaklaşık 150 mt uzakta konumlanmış 14 projeksiyon cihazı ve bir kontrol odasının senkronize çalışması sonucu izlenebilmektedir.

GÖSTERİ İÇERİĞİ :

Havanın kararması ile gösterimiz başlar. Derinden gelen etkileyici bir müzik ile başlayan görsel indicate Kapadokya’nın benzersiz havasıyla bütünleşerek sizi unutamayacağınız bir yarım saat yaşatacaktır.

Bölgenin jeolojik oluşumu ile başlayan ses ve görsel demonstrate insan neslinin ortaya çıkması ile ilginçleşmeye başlar. Kind yerleşimcileri, yaşam koşullarını, geçip giden Asur, Hitit, Pers ve Iskender medeniyetlerini, bölgedeki beşeri ve kültürel ilişkilerini kronolojik olarak izleyebileceksiniz.

Bölgedeki yoğun Hristiyan yerleşimleri, manastır hayatını, haçlı seferlerini, yeraltı şehirlerini , sırasıyla Selçuklu Devletinin ve Osmanlının izlerini görecek ve current Cumhuriyet ile Kapadokya bölgesinin gelişimine tanık olacaksınız.